„Szeretném a világot megmenteni egyszer!”

A HOPE Fenntarthatósági Konferencia és Rendezvénysorozat alkalmával 160 gyermek érkezett a Pannon Egyetem B épületének Aulájába, többek között azért, hogy láthassák Jane Goodall lelkesítő előadását.

Kíváncsiak voltunk, milyen projektekben vesznek részt a Roots & Shoots csoportokban tevékenykedő iskolások, mire figyelnek, mi a kedvenc tevékenységük. Kilenc rövid interjút készítettünk, amelyekből világossá vált, valóban van remény. Olyan értékeket képviselnek, amelyek példaértékűek a felnőttek számára is.

A tudomány elérhető, a közösség érték, a környezetünk kincs.

Első interjúalanyunk Balázs Borostyán, a Debreceni Pagony R&S csoport tagja.

Mi inspirál, mi az oka, hogy itt vagy ma velünk?

Jane Goodall az egyik példaképem és szeretném a világot megmenteni egyszer.

Hogyan szeretnéd megmenteni a világot?

Még nem tudom pontosan, de például tudatosan nem eszem húst, az állatok szeretete miatt.

Még nincsenek konkrét nagy terveim, szerintem kis dolgok is elegek ahhoz, hogy az emberek példát vegyenek rólunk.

Ez egy nagyon szép gondolat. Amióta R&S csoport tagja vagy, azóta amikor sétálsz vagy utazol a szüleiddel, figyelsz valamire, amire azelőtt nem?

Jobban megértem a környezetet, szeretem a fákat, a gyönyörű színeiket,

nagyon el tudok mélyülni abban, amikor nézem a környezetet magam körül.

Milyen projektekben vettél részt?

Rengeteg dolgot szoktunk csinálni, mindent nagyon élvezek, de az újrahasznosítást tudom kiemelni.

Még egy utolsó kérdésem lenne hozzád; mi az, amit a mai napon nagyon vársz?

Hogy találkozhassak Jane Goodallal.

Ha lenne a jövőben hasonló rendezvény, akkor jönnél máskor is?

Igen, nagyon jól érzem magam itt.