"Nagy a lelke és én minden embert megbecsülök, aki ilyen"

A HOPE Fenntarthatósági Konferencia és Rendezvénysorozat alkalmával 160 gyermek érkezett a Pannon Egyetem B épületének Aulájába, többek között azért, hogy láthassák Jane Goodall lelkesítő előadását.

Kíváncsiak voltunk, milyen projektekben vesznek részt a Roots & Shoots csoportokban tevékenykedő iskolások, mire figyelnek, mi a kedvenc tevékenységük. Kilenc rövid interjút készítettünk, amelyekből világossá vált, valóban van remény. Olyan értékeket képviselnek, amelyek példaértékűek a felnőttek számára is.

A tudomány elérhető, a közösség érték, a környezetünk kincs.

Negyedik interjúalanyunk Dudás Erik a Csattanó Maszlag Baritanya nevű csoport tagja.

Van esetleg valaki, aki a példaképed? Valaki, akire nagyon felnézel?

Igen; Jane Goodall. Azért nézek fel rá, mert nagyon nagy a lelke, nagyon szereti az állatokat és én minden embert megbecsülök, aki ilyen.

Elmondanád nekem, hogy milyen témakörök érdekelnek?

Igen, leginkább a természet és az állatok.

Amikor sétálsz, vagy akárhol jársz, akkor mi az, amire figyelsz?

A tavakat, a környezetet szoktam először vizsgálni, leginkább a rovarokat és a kisebb élőlényeket.

A projektjeitek közül van olyan, amire kifejezetten büszke vagy?

Igen. Egyszer a környékünkön feltöltöttünk egy tavat, amit mi Békás-tónak hívunk. Csak rásegítettünk, mert már négy hónapja nem volt benne semmi víz, repedezett a föld és nagyon száraz volt, egy csepp víz sem volt benne. Tizen voltunk ebben a táborban és éppen jött egy iskolás csoport is. Velük összefogtunk, megmutattuk nekik, hogy ez mi és ők azt mondták, hogy álljunk össze és töltsük fel együtt a tavat. Ahhoz hasonlítottuk ezt a munkát, mint amikor egy pohár vizet adunk valakinek a sivatag közepén, így ennek segítségével el tudja érni az úticélját.

Hát ez nagyon szuper dolog. Megünnepeltétek valahogy ezt a munkát?

Azzal hogy kimentünk tegnap este, és hallgattuk ahogy a békák kuruttyolnak, mert visszatértek a tóba.

Melyik az a program, amit ma nagyon vársz?

Mikor Jane Goodall beszédet mond, mert az érdekel a legjobban.

És hogy ha szerveznénk még egy ilyen rendezvényt, akkor eljönnél?

Persze, mindenképpen.