"Kíváncsi vagyok, hogy mi minden van, amiről még nem tanultam"

A HOPE Fenntarthatósági Konferencia és Rendezvénysorozat alkalmával 160 gyermek érkezett a Pannon Egyetem B épületének Aulájába, többek között azért, hogy láthassák Jane Goodall lelkesítő előadását.

A gyerekekkel interjúkat készítettünk, amelyekből világossá vált, valóban van remény. Olyan értékeket képviselnek, amelyek példaértékűek a felnőttek számára is. Kíváncsiak voltunk, milyen projektekben vesznek részt a Roots & Shoots csoportokban tevékenykedő iskolások, mire figyelnek, mi a kedvenc tevékenységük.

A tudomány elérhető, a közösség érték, a környezetünk kincs.

Íme a hatodik mini interjú a kilencből, amely Bánfi Balázzsal az Újlengyeli Ökokutatók csoport tagjával készült.

Elárulod, hogy mi lelkesít inspirál téged?

Nagyrészt az élőlényeket szeretném közelebbről megvizsgálni, kíváncsi vagyok, hogy mi minden van még, amiről még nem tanultam.

Amikor utazol, vagy sétálsz a természetben, akkor mi az, amire mostanában kifejezetten figyelni szoktál?

A madarak nagyon érdekelnek, őket szoktam figyelni.

Milyen projektekben vesztek részt?

Nagyon sok mindenben veszünk részt. Iskolán kívül is és iskolán belül is. Például madáritatókat tartunk fent, süngarázst, fecske sarazót is csináltunk már.

Ezek közül melyik volt a kedvenced? Vagy melyik volt kiemelkedő a számodra?

A madáritatók természetesen, a madarak szeretete miatt.

Mit szoktál a szabadidődben csinálni?

A barátaimmal a természetben szoktunk lenni. Madárlesre megyünk, vagy csak egyszerűen sétálunk az erdőben.

Ez nagyon jól hangzik. A mai napon, van valami, amit nagyon vársz?

Jane Goodallt szeretném látni élőben és az előadás is nagyon érdekel.

Ha lenne még hasonló program, akkor eljönnél?

Természetesen, mindenképp. Nagyon jó itt lenni.