Fenntarthatósági Kalandtúra

Alt Text

Kaland Földön – Vízen – Levegőben

Képzeld el, hogy elindulhatsz egy izgalmas és tanulságokkal teli kalandra, ahol egy fantasztikus világban fedezheted fel a fenntarthatóság rejtelmeit. A Fenntarthatósági Kalandtúra egy olyan játék, ahol gyerekek együtt fedezhetik fel, hogy hogyan lehetünk felelősek a környezetünkért, és hogyan segíthetünk megőrizni bolygónk szépségét és egészségét és hogyan tehetünk egy fenntarthatóbb jövőért.

2023 májusában Veszprémbe látogatott dr. Jane Goodall világhírű főemlőskutató, ENSZ-békenagykövet a csimpánzok életének legismertebb kutatója. A Pannon Egyetemet az a megtiszteltetés érte, hogy utazásának egyik állomásaként az intézmény szerepelt, ahol a HOPE programsorozattal készültek a természet-és környezetvédő aktivista látogatásának tiszteletére.

Ennek egyik kísérőrendezvénye volt a Földön – Vízen – Levegőben interaktív fenntarthatósági kalandtúra, amely azóta is nagy sikernek örvend. "Földön – Vízen – Levegőben" cím teljes mértékben tükrözi a játék kalandos és sokoldalú jellegét, ahol a résztvevők különböző állomásokon fedezhetik fel a fenntarthatóság világát.


Image
Image
Image
Image

A Játék részletei

A játék célja a fenntarthatóság fogalmának megértése és annak gyakorlati alkalmazása. Lehetőségetek van arra, hogy magatoktól jöjjetek rá, miért fontos vigyázni a környezetünkre, miért elengedhetetlen a fenntarthatósággal foglalkozni, és ami talán a legfontosabb; Mit tehettek Ti? A játék fejlesztése közben az a cél lebegett a szervezők szeme előtt, hogy a fiatalabb korosztályban is erősítsék a környezeti nevelés iránti elköteleződést, valamint hogy úgy adjanak át információkat, hogy közben játszanak.

A játék kifejezetten gyerekek számára készült, 8-16 éves korosztálynak ajánlott, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy az idősebbek – akár a felnőttek is szívesen vesznek részt a játékban és a kisebb gyermekek is érdeklődnek.

Kilenc állomáson ismerkedhetnek meg a versenyzők a fenntarthatóság különböző tématerületeivel interaktív játékok, kvízek segítségével. A 7-9 fős csapatok a víz, hulladék, élelmiszer, turizmus, Föld és ember, éghajlatváltozás, biodiverzitás, modern fenntartható városok, fenntartható turizmus, fenntarthatóság. Az állomások száma változtatható, választható.

A környezeti nevelés és az ilyen interaktív programok segíthetnek abban, hogy az embereket tudatosabbá tegyék a fenntarthatóság kérdéseiben. A Pannon Egyetem számára kiemelten fontos a környezeti nevelés és ahogy Jane is, mi is hiszünk a fiatalokban. Itt valóban igaz a mondás; Nem a győzelem a fontos, hanem a részvétel.

További információkért keresd fel Pannon Egyetem-Együtt körforgásban Facebook-oldalunkat.