"Fákat ültettünk Jane Goodallnak a 89. születésnapja alkalmából"

Ahogy korábban írtuk a HOPE Fenntarthatósági Konferencia és Rendezvénysorozat alkalmával 160 gyermek érkezett a Pannon Egyetem B épületének Aulájába, többek között azért, hogy láthassák Jane Goodall lelkesítő előadását.

Kíváncsiak voltunk, milyen projektekben vesznek részt a Roots & Shoots csoportokban tevékenykedő iskolások, mire figyelnek, mi a kedvenc tevékenységük. Kilenc rövid interjút készítettünk, amelyekből világossá vált, valóban van remény. Olyan értékeket képviselnek, amelyek példaértékűek a felnőttek számára is.

A tudomány elérhető, a közösség érték, a környezetünk kincs.

Második interjúalanyunk Boris Benett, Zöldülő Csengey Roots & Shoots csoport tagja, aki Aszódról érkezett az eseményre.

Elárulod nekem, mi inspirál Téged?

Minden, amit együtt csináltunk közösen az osztállyal. Ilyen volt például a faültetés, vagy az, hogy most itt lehetek ezen a rendezvényen.

Volt olyan program, ami kiemelkedő volt számodra?

A faültetés tetszett a legjobban, amikor fákat ültettünk Jane Goodallnak a 89. születésnapja alkalmából.

Amikor elmész sétálni vagy utazni a szüleiddel, akkor van valami, amire mostanában különösen figyelsz?

Igen, a szemétre. Ha valaki eldobja a szemetet, akkor azt egyből beteszem a kukába.

Nagyon ügyes vagy. Ha van egy projekt, ami nagyon jól sikerül, akkor azt meg szoktátok ünnepelni?

Igen, most például ezzel ünneplünk, hogy eljöttünk ide és láthatjuk Jane Goodall előadását.

Van valami, amit különösen vársz a mai napon?

Igen. Már alig várom, hogy dr. Jane Goodall eljöjjön a standunkhoz és láthassam élőben.

Ha lesz a jövőben hasonló esemény, akkor jönnél újra?

Igen, biztos vagyok benne.