Előadás a globális fenntarthatóságról

Éghajlat konferenciaPE honlap kicsi 415x160

A globális fenntarthatóságról tartott plenáris előadást Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora „Kellemetlen igazságok” címmel, amely az „Éghajlatváltozás és társadalom” című konferencián hangzott el. A konferenciát a Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar (MFTK) Társadalomtudományi Intézete szervezte november 5-én, Veszprémben, a Tudomány Napja országos rendezvénysorozat részeként.

A Pannon Egyetem által vezetett Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Laboratóriumban az egységes szakmai irányítás mellett a több tudományt és szakterületet egymásba integráló szemlélet érvényesül. Ennek egyik eredménye az intézmény MFTK Társadalomtudományi Intézete által szervezett szakmai konferencia, ahol a társadalom-, a természet- és a gazdaságtudomány elismert kutatói a legfrissebb tudományos eredmények fényében vizsgálták az éghajlatváltozás társadalomtudományi aspektusait.

Az előadás az alábbi linken érhető el:

Fotó: Szabó László/ Pannon Egyetem

A konferencia az NKFIH-471-3/2021 számú projekt támogatásával valósult meg.