Élen a rangsorokban

A legjobb magyarországi egyetemek a környezettudományok terén

A világ egyetemeinek rangsorát a Research.com - a környezettudományok kutatásának egyik legfontosabb honlapja, amely 2014 óta hiteles adatokat kínál a tudományos hozzájárulásokról - állította össze azzal a céllal, hogy választ adjon arra a kérdésre, hogy melyik a legjobb környezettudományi egyetem.

A rangsorolás folyamán 166 880 kutató Google Scholar és Microsoft Academic profilját vizsgálták meg részletesen, ugyanakkor több mint 1307 intézmény tudósait elemezték a környezettudományok területén.

Örömmel tölt el minket, hogy a magyar egyetemek között a környezettudományok területén a Pannon Egyetem szerepel a rangsor első helyén, a teljes listán pedig a 371. helyen áll.

A magyar egyetemek rangsora itt érhető el, a teljes rangsor pedig ezen a linken található.

A legjobb magyarországi kutatók környezettudományok terén

A Research.com szintén közzétette a környezettudományok legjobb tudósainak rangsorának 1. kiadását, amely a 2021. december 6-án gyűjtött h-index, publikációk és idézések értékeit tartalmazza.

A portál eredményei alapján a környezettudományok területén Magyarország TOP 3 kutatója a Pannon Egyetem Mérnöki Karának munkatársa:

1. Dr. Gelencsér András

2. Dr. Pósfai Mihály

3. Dr. Hoffer András

A legjobb magyarországi kutatók mérnöki és műszaki tudományok terén

Dr. Abonyi János is bekerült a TOP 10 kutatók közé mérnöki és műszaki tudományok kategóriában.

A legjobb magyarországi kutatók kémia tudományterületen

Dr. Guttman András a TOP 10 kutatók között szerepel.

Legjobb magyarországi kutatók ökológia és evolúció terén

A Pannon Egyetem két ökológusa is előkelő helyen az ökológiai és evolúciós kutatások toplistájában:

3. Dr. Padisák Judit

9. Dr. Liker András