"Az iskolában most kezdtünk el egy tanösvényen dolgozni"

A HOPE Fenntarthatósági Konferencia és Rendezvénysorozat alkalmával 160 gyermek érkezett a Pannon Egyetem B épületének Aulájába, többek között azért, hogy láthassák Jane Goodall lelkesítő előadását.

A gyerekekkel interjúkat készítettünk, amelyekből világossá vált, valóban van remény. Olyan értékeket képviselnek, amelyek példaértékűek a felnőttek számára is. Kíváncsiak voltunk, milyen projektekben vesznek részt a Roots & Shoots csoportokban tevékenykedő iskolások, mire figyelnek, mi a kedvenc tevékenységük.

A tudomány elérhető, a közösség érték, a környezetünk kincs.

Nyolcadik interjúnk Haraszti Balázzsal készült, aki Siklósról érkezett és a Csapósok csoport tagja.

Mi az, ami inspirál téged?

Leginkább az állatok viselkedésének megfigyelése a természetes élőhelyükön.

Jane Goodall munkássága befolyásol? Rá felnézel?

Kiskoromban sokszor láttam filmjeit például, úgyhogy nagyrészt igen.

Milyen projekteket vittetek véghez?

Az iskolában most kezdtünk el egy tanösvényen dolgozni, amihez megjöttek a táblák, úgyhogy most ezzel foglalkozunk.

Akkor ez az első rendes projektetek?

Igen ez lesz az.

Te magad csináltál már valami hasonló projektet?

Igazából egzotikus állatokat tartok, régebben többet, de most a suli miatt már nincs annyi időm erre. Most volt egy projektem, egy nagyobb terráriumot csináltam több állattal - együttélés szinten. Ezekkel szeretek a szabadidőmben foglalkozni.

Amikor sétálsz, utazol, vagy bármit csinálsz, akkor mi az, amit megfigyelsz a környezetedben?

Mindig megfigyelem, hogy mennyi szemét van, illetve az élővilágot is szeretem ilyenkor szemügyre venni.

Értem. Mi az, amit a mai napon vársz az események közül?

Jane Goodall előadása érdekel most a legjobban.

Hogy ha szerveznénk még egy ilyet, akkor eljönnél?

Igen, biztosan.