Kompetencia Központ
A Pannon Egyetem Fenntarthatósági Kompetencia Központ koordinációs szerepet lát el, összefogja és felügyeli a Pannon Egyetem fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységeit, segíti a kapcsolódó oktatási, kutatási és harmadik missziós tevékenységek kommunikációját.
Koordinálja az intézményi megjelenést a különböző hazai és nemzetközi eseményeken, fórumokon, konferenciákon. Kapocs az intézmény oktatási, kutatási és egyéb szakmai szervezetei között. Felügyeli továbbá a Körforgásos Gazdaság Kompetencia Központ és a Hulladékgazdálkodási Központ szakmai és operatív működését.
A Pályázati Projektünk kiemelt feladata egy központ megalapítása a Pannon Egyetemen, amely hatékony segítséget nyújt a körforgásos gazdaság követelményeinek jövőbeli kutatás-fejlesztési, innovációs és az oktatási tevékenységekbe való integrálásához.
Pannon Egyetem fenntarthatósághoz kapcsolódó missziója, célja és tevékenységei
A Pannon Egyetem küldetése, hogy a fenntarthatósághoz kötődő, több tudományterületet felölelő, nemzetközileg jegyzett képzési és kutatás-fejlesztési tevékenységei által aktív részese legyen az élhető jövő formálásának.
Az oktatás és a kutatás-fejlesztés mellett fontos a „látni, láttatni és látszani” elv. Amellett, hogy látjuk mi zajlik körülöttünk, merre tartunk lokális és globális szinten, hova szeretnénk eljutni, meg is kell mutatnunk a közvetlen környezetünknek és partnereinknek milyen eredményeket értünk el, milyen jó gyakorlatokkal élünk, milyen tapasztalatokat szereztünk. Ezeket az eredményeket igyekszünk a működésünkbe is beépíteni, számos kezdeményezést indítottunk el Egyetemünkön. Létrehoztuk a Fenntarthatósági Kompetencia Központ gondozásában a REGYETEM koncepciót, amelynek célja, hogy az intézményünk különböző fenntarthatósági programjait összefogja, további új kezdeményezésekkel éljen és minél szélesebb körben megismertesse tevékenységeinket és törekvéseinket. Az aktivitás és a bevonás pedig elősegítse intézményünk tevőleges és hasznos szerepvállalását a környezetünkért, a természetért és az élhető jövőért folytatott erőfeszítésekben.
És mit teszünk?
Megszervezzük a HOPE és a Green UP rendezvénysorozatokat, hogy minél több embert elérjünk annak érdekében hogy tudatosítsuk, foglalkoznunk kell a fenntarthatóság kihívásaival.
Működtetjük az Újrahasználati Központot, hogy a különböző – még jó állapotú - tárgyak, eszközök ne hulladékként végezzék, hanem minél tovább legyenek használatban.
Fenntarthatósági Kalandtúrára hívunk, hogy interaktív és ismeretterjesztő módon edukáljunk.
Versenyeket hirdetünk, hogy megmutassátok, Ti mit gondoltok (Trash Art Pályázat, GreenLike verseny).
Gyűjtőprogramokat szervezünk, hogy minél kevesebb újrahasznosítható hulladék kerüljön a lerakókra.
Részt veszünk a PET Kupán és a Te Szedd Programon, hogy hulladéktól mentesítsük a természetet, közvetlen környezetünket.